Filmy i Teatr

dla miłośników kina i sztuki teatralnej

Flmy Kino Teatr

Co wybrać – kino czy teatr?

Każdy z nas ma potrzebę, by raz na jakiś czas się nieco rozerwać. Jedni preferują spędzać wolny czas na sporcie, a jeszcze inni spokojnie, z rodziną. Świetną alternatywą jest również wyjście do kina oraz do teatru. Jednak nie zawsze jest nam się łatwo zdecydować na jedną z tych dwóch opcji. Repertuar obydwu tych atrakcji jest obecnie w większości miejsc bardzo obszerny, co dodatkowo może nam utrudniać to zadanie, choć z drugiej strony powoduje to, iż coraz szersze grono odbiorców może odnaleźć spośród niego coś dla siebie.

Jeśli decydujesz się na kino

Kino oczywiście ma ogromną ilość zalet. Po pierwsze jest szeroko dostępne dla każdego człowieka, bez względu na wiek. Każdy z nas znajdzie coś dla siebie w bogatym repertuarze prezentowanym nam przez największe w tej dziedzinie sieci. Zarówno najmłodsi mogą rozkoszować się i śmiać przy zabawnych bajkach animowanych dedykowanych w szczególności dzieciom, jak i nieco starsi, którzy wybierać mogą w naprawdę ogromnej liczbie filmów z wszelakich gatunków:

  • wzruszające się na każdym kroku romantyczki podziwiać mogą radosne i obfitujące w ciekawe zwroty akcji komedie, a także dramaty czy melodramaty,
  • nieco odważniejsi od nich zatracić się mogą w budzących strach, grozę i wywołujących gęsią skórkę thrillerach i horrorach,
  • wielbiciele westernów czy filmów obyczajowych i fabularnych również nie będą mogli czuć się zawiedzeni.

Dostęp do kina wcale nie jest też bardzo skomplikowany, a wręcz bardzo łatwy, jeżeli jesteśmy mieszkańcami sporego miasta, gdzie w każdej galerii handlowej, a i nie tylko tam, znajduje się miejsce z salami, gdzie podziwiać można wybrane przez siebie seanse. Oprócz tego, w kinie podczas oglądania filmu możemy zadowolić nie tylko swój umysł, ale i żołądek. Napełnić go bowiem możemy smakowitym i niesamowicie aromatycznie pachnącym popcornem, który ląduje do zakupionego przez nas kartonika wprost ze specjalnej maszyny, pysznymi nachosami czy żelkami, a to wszystko popijać równie nie zdrową, choć smaczną Coca Colą kliknij.

Jeżeli jednak preferujesz teatr

Teatr uważany jest za nieco bardziej szlachetną rozrywkę niż kino. Jest ono nieco trudniej bowiem od niego dostępne. Większość spektakli ma miejsce głównie wieczorami, a nie przez cały dzień, tak jak jest to w kinie. Oprócz tego aktorzy grają na żywo i ich talent możemy podziwiać oko w oko. Bilety również nie należą do najtańszych, są one kilka razy droższe, niż te kinowe, jednak pomimo tego warto jest raz na jakiś czas zdecydować się na tego typu rozrywkę, przynajmniej dla samej odmiany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ