Filmy i Teatr

dla miłośników kina i sztuki teatralnej

scena
Teatr

Przygotowanie sceny – o czym warto pamiętać?

Końcówka lata to doskonały czas na organizację imprezy. Nic więc dziwnego, że wiele firm decyduje się na organizację plenerowych zabaw.

Aby jednak były one udane niezbędne jest odpowiednie przygotowanie sceny. Mowa tu nie tylko o nagłośnieniu, ale również oświetleniu i zadbaniu o samą estradę. Podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę.

Oceń wielkość sceny i jej wyposażenie

Pierwszym krokiem jaki musisz podjąć organizując imprezę jest oczywiście stworzenie miejsca na występy. Odpowiedź sobie więc na pytanie ile osób jednocześnie będzie na niej występować oraz jaki ma być charakter imprezy. Jeśli ma ona odbywać się na świeżym powietrzu – niezbędne będzie zadaszenie. Pamiętaj, że scena powinna być solidna oraz musi posiadać odpowiednie atesty i rozwiązania, które pozwolą ci na montaż oświetlenia lub nagłośnienia. Najlepszym rozwiązaniem jest wynajem sceny od profesjonalnej firmy, która zatroszczy się o wszystkie szczegóły.

To co najważniejsze, czyli nagłośnienie

Nawet najlepiej przygotowana impreza nie będzie udana, jeśli muzyka nie dotrze do uszu uczestników zabawy. Musisz więc zatroszczyć się o wybór najlepszego nagłośnienia. Pomóc może ci w tym szeroka oferta głośników dostępna w ofercie sklepu https://muzyczny.pl/. Znajdziesz w nim nie tylko głośniki, wzmacniacze czy subwoofery, ale również niezbędne okablowanie. Dokonując zakupu możesz zapytać sprzedawcę o najlepszy wybór. Pamiętaj jednak, że musisz podać mu informację na temat charakteru imprezy (plenerowa lub zamknięta), ilości uczestników, ewentualnej wielkości pomieszczenia lub placu, który trzeba nagłośnić.

Oświetlenie – czas stworzyć klimat

Jeśli impreza ma być udana musimy zatroszczyć się także o odpowiednie oświetlenie, które stanie się dekoracją i pomoże stworzyć klimat w czasie zabawy. Obecnie najprostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie różnego rodzaju kolorofonów, lamp stroboskopowych czy neonów LED. Warto jednak zadbać o to, by oświetlenie współgrało ze sobą, tworzyło spójną całość. Czasem bowiem mniej oznacza więcej. Dobrym pomysłem jest zakup zestawów oświetlenia, które są już ze sobą odpowiednio połączone – pozwoli ci to uniknąć sporo pracy i zaoszczędzi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ