Filmy i Teatr

dla miłośników kina i sztuki teatralnej

Teatr

Teatr nie za fortunę

Przyjęło się uważać, że kultura wysoka – taka jak teatr – wymaga ogromnego wkładu własnego. Tymczasem nic bardziej mylnego. Nieprawdą jest, że należy sięgnąć głęboko do kieszeni, by zobaczyć ambitny film, o sztuce teatralnej już nie mówiąc. Do wielu kin, teatrów czy oper możemy udać się dużo niższym kosztem niż mogłoby się z pozoru wydawać.

Wiele osób, które zarzekają się, że bilet do kina jest drogi, teatr kompletnie nie na ich kieszeń, o operze już nie wspominając, nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, kiedy ostatni raz były w kinie. Duże ośrodki miejskie oferują szeroką ofertę kulturalną, a aby móc z niej skorzystać wcale nie trzeba odmawiać sobie innych rzeczy. Wystarczy tylko pomyśleć jak to zrobić…

Urok kin studyjnych

Zaczynając od kina… Popularne multipleksy kuszą stoiskami gastronomicznymi. Jeśli jednak wybieramy się do kina na film, a nie na posiłek, koszt biletu nie jest wcale drogi. Ponadto marketingowcy kuszą nas licznymi promocjami: możemy wybierać zatem w ofercie maratonów filmowych, seansów tematycznych… Jeśli nie pracujemy w sztywnym przedziale czasowym, warto rozważyć wyjście do kina w godzinach popołudniowych, a nawet w tygodniu – wtedy bilety są zwykle tańsze niż seanse weekendowe.

Warto też wyjść poza multipleks. Miłośnicy klimatu „w starym kinie” doskonale znają atmosferę kin studyjnych, gdzie zamiast ruchomych schodów i designerskich foteli są trzeszczące stopnie, drewniane antresole, stoliki i krzesła zamiast foteli lotnicznych. Bilety do tych kin często kosztują nie więcej niż 10 zł, a niepowtarzalna atmosfera wnętrza jest darmowym bonusem.

Tani teatr

Podobnie jest z teatrami. Bilet do teatru nie musi kosztować wcale kilkudziesięciu złotych. Konkurencja na rynku teatrów komercyjnych sprawia, że w szranki z nimi coraz częściej stają teatry państwowe. Tańsze bilety często są dostępne w konkretne dni tygodnia lub miesiąca. Z tanich wejściówek skorzystać można kupując bilet tuż przed seansem, choć tu nie zawsze mamy pewność, że wystarczy miejsc. Często wystarczy zapisać się na newsletter danego teatru, by móc korzystać z tańszych nawet o połowę biletów. Sposobów jest naprawdę wiele.

Dobrym pomysłem jest śledzenie fanpage’ów oraz stron internetowych konkretnych teatrów. W ramach działań promocyjnych bardzo wiele instytucji kulturalnych organizuje konkursy z darmowymi wejściówkami, ceny promocyjne, wejścia last minute. Konkursy są też dostępne na stronach internetowych poświęconym teatrom oraz w przewodnikach poświęconych lokalnym światom kultury.

Rozwiązaniem na tańszy zakup wejściówek na imprezy są także strony dedykowane zakupom grupowym. Nie tylko zresztą spektakle teatralne, ale bardzo szeroką gamę imprez kulturalnych oraz sportowych odnajdziemy w ofercie takich stron.

Tanie muzea

Podobnie zresztą rzecz ma się z muzeami. Wiele muzeów i galerii można zwiedzić za darmo w konkretne dni tygodnia. Czasem trzeba poczekać na taką możliwość, jednak niekoniecznie będzie to możliwe tylko w czasie Nocy Muzeów. Sposobów naprawdę jest wiele i, jak to zwykle bywa, dla chcącego nie ma nic trudnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ