Filmy i Teatr

dla miłośników kina i sztuki teatralnej

Flmy

Filmy przygodowe

Filmy to rozrywka, która cieszy się ogromnym powodzeniem. Obecnie chodzenie do kina nie jest już tak modne i popularne – kina zaczęły tracić na znaczeniu, kiedy pojawił się szeroki dostęp do telewizji, do Internetu. Obecnie w domowych warunkach można oglądać filmy prawie tak, jak w kinie. Jednak kino ma swoich zagorzałych wielbicieli, ze względu na swój niepowtarzalny klimat. Mimo doskonałości technicznej domowych dvd i telewizorów, a nawet zestawów typu kino domowe, jednak nie da się stworzyć tak doskonałych warunków, jak na sali kinowej. Dlatego mimo wszystko wiele osób woli oglądać filmy przygodowe czy inne właśnie w kinie.

Kino przygodowe to gatunek, który sobie doskonale radzi od czasu, gdy powstawały pierwsze filmy. Często właśnie były to filmy przygodowe, o mniej lub bardziej skomplikowanej fabule. Takie filmy cieszą się uznaniem do dziś. Są lubiane zarówno przez młodszych jak i przez starszych widzów. Filmy przygodowe często są skierowane właśnie do dzieci czy młodzieży, cieszą się szczególną popularnością wśród młodych widzów, lecz także ich rodziców. Na takich filach bowiem nie sposób się nudzić – zgodnie z definicją, ciągle się tam coś dzieje. Niespodziewane zwroty akcji, interesujący bohaterowie, którzy wplątują się wciąż w nowe problemy i cudem unikają śmierci – taka fabuła wciąga, zapiera dech w piersiach i fascynuje. Dlatego takie filmy przygodowe robi się także dziś. Bardzo popularne od lat są filmy o przygodach Jamesa Bonda. Tego typu produkcje to zawsze wielkie wydarzenia medialne. Już ogłoszenie składu, podanie pewnych informacji o fabule – przyciąga uwagę. Każda premiera filmu o Jamesie Bondzie to prawdziwe wydarzenie, gratka dla miłośników przygody. Tak więc filmy przygodowe to nieśmiertelna klasyka. Cieszą się uznaniem od lat. Teraz mamy do czynienia z unowocześnieniami, nowymi technologiami, efektami specjalnymi, przy których te z danych filmów wypadają blado. Dlatego autorzy tego typu produkcji mają nadal pole do popisu, gdyż idea jak jaką jest kino przygodowe się nie wyczerpała. Generalnie filmy przygodowe mają przynieść widzom rozrywkę, radość, grają na emocjach. Fabuła nie musi być więc szczególnie skomplikowana.

Ważne, by filmy przygodowe trzymały w napięciu do ostatniego momentu. Wtedy można powiedzieć, że jest to prawdziwy majstersztyk, jeśli chodzi o tego rodzaju kino. Ten gatunek filmowy jest więc mimo wszystko pewnym wyzwaniem dla scenarzystów. Niby prosty, nieskomplikowany jednak chodzi o to, by trzymać widza w napięciu. Dlatego tak ważne jest, by tego rodzaju scenariusze były faktycznie dopięte na ostatni guzik, dopracowane w każdym detalu. Ważne jest też, by fabuła nie była zbyt zagmatwana, nieprawdopodobna, mało wiarygodna, gdyż to odbiera przyjemność, płynącą z oglądania tego rodzaju filmów. Filmy przygodowe stawiają owszem, na nieskomplikowaną rozrywkę, lecz mimo to wyprodukowanie takiego filmu jest prawdziwym wyzwaniem. Są to na pewno filmy droższe w produkcji, niż na przykład filmy obyczajowe, gdyż tutaj dużo się dzieje, potrzeba mnóstwa rekwizytów, efektów specjalnych itd.