Filmy i Teatr

dla miłośników kina i sztuki teatralnej

Flmy

Premiery kinowe

Dla wielu osób filmy to najwspanialsza rozrywka. Prawdziwi miłośnicy kina chętnie też wybierają się na różne premiery kinowe. Dlatego tego typu wydarzenia są szeroko opisywane, gdyż dzięki temu o takich filmach robi się głośno. Przepisem na sukces nie może być tylko np. gwiazda filmowa. W dzisiejszych czasach to już za mało. Premiery kinowe przyciągają tłumy, jeśli są dobrze rozreklamowane. Tworzy się całe kampanie promocyjne, które mają za zadanie przyciągać ludzi do kin. Stopniowanie napięcie to nieodłączny element takich kampanii. Dlatego tak ważne jest, aby tego typu promocja była dobrze poprowadzona. przy okazji różnych premier stosuje się rozmaite chwyty marketingowe , podsyca się napięcie, szerzy plotki związane z gwiazdami. Premiery kinowe to czasem wielkie wydarzenia towarzyskie, towarzyszy im wspaniała oprawa, prawie tak jak ważnym premierom teatralnym. Taka premiera to nie jest zwykły pokaz filmu. To coś znacznie więcej. To może być prawdziwe towarzyskie wydarzenie.

Premiery kinowe czy to filmów polskich, czy zagranicznych o szczególnym znaczeniu – bardzo wyczekiwanych, kontrowersyjnych, ważnych z jakiegoś punktu widzenia – są więc okazją od zorganizowania takiego spotkania z wyśmienitą oprawą. Premiery kinowe to także nie lada gratka dla wielbicieli kina. Wiele osób z niecierpliwością śledzi zapowiedzi takich premier, nie może się doczekać, kiedy wreszcie bilety będą w sprzedaży. Dlatego tego typu premiera jest naprawdę wielkim wydarzeniami. Często towarzyszą jej różne dodatkowe atrakcje. Poza tym premiery kinowe są też elementem promocji filmu. Po nich organizuje się konferencje prasowe, dyskusje dotyczące filmu. Skoro był już on dostępny w kinach, to można przedstawiać takie pierwsze analizy. Pojawiają się recenzje. To wszystko ma potem przełożenie na oglądalność takiego filmu. Jeśli w dodatku przy okazji premiery wydarzy się jakiś skandal, tym bardziej taka promocja może być efektywna. Dlatego takie premiery to czasem wielkie wydarzenia, na których tak naprawdę nie ma miejsca na przypadek – wszystko jest starannie wyreżyserowane. Organizowanie uroczystych premier zdarza się więc nie tylko w teatrach, operach itd., ale także w kinach.

Niektóre premiery kinowe są szczególnie wyczekiwane. Jeśli film porusza ważne zagadnienia, jest kontrowersyjny – na pewno przyciąga większą ilość widzów. Na dobrze rozreklamowane filmy, prawdziwe mega produkcje – zawsze jest mnóstwo chętnych. Tymczasem teraz każdy widz się liczy, gdyż kina już nie są tak popularne. Teraz, w dobie szerokiego dostępu do telewizji i Internetu, kino już nie jest taką wspaniałą rozrywką, jak kiedyś. Jednak wciąż dobrze wypromowany film będzie przyciągał uwagę. Jeśli recenzje pojawią się w opiniotwórczych mediach to tym bardziej ma on szanse na powodzenie. Poza tym trzeba przyznać, ze filmy to rozrywka generalnie bardzo popularne. Jednak samo przyciągniecie ludzi do kin nie jest już takie łatwe. Stąd premiery, które mają wyjątkową oprawę, takie, które się zapamiętuje, o których jest głośno.