Filmy i Teatr

dla miłośników kina i sztuki teatralnej

Flmy

Filmy akcji

Filmy to wspaniała rozrywka. Obecnie nie są już one same w sobie taka atrakcją, jak wtedy, gdy nie było innych rozrywek. kiedyś chodzenie do kina było bardzo popularna rozrywką. Obecnie taka forma spędzania wolnego czasu już nie jest tak popularna. W dużej mierze jest to spowodowane łatwą dostępnością filmów, tym, ze już nie tylko w kinie można trafić na nowości, ciekawe obrazy. Obecnie tracą one szybko do internetu, wiadomo też, że mogą być w miarę szybko dostępne na dvd, a nawet emitowane w telewizji. Dlatego mnie jest już konieczne chodzenie do kina. Jednak filmy akcji oglądane w kinie to nieporównywalny rodzaj rozrywki. Tutaj już mamy do czynienia z tym, że jednak chodzi nam o jakość odbioru.

Efekty dźwiękowe, wizualne, klimat – nie da się tego powtórzyć w domu. Dlatego filmy akcji są chętnie wybierane i oglądane właśnie w kinach. Ten gatunek filmowy cieszy się ogromnym powodzeniem od lat. W końcu wydaje się, że jest to kino, które nie będzie na pewno nudne. Tutaj zawsze ma się coś dziać. Z definicji filmy akcji nie mogą być więc nudne, muszą mieć dobrze napisany scenariusz, by zapewniały wyśmienitą rozrywkę od początku do końca. Dzięki temu na pewno będą one ciekawe dla wielbicieli tego typu kina. Efekty specjalne też mają ogromne znaczenia.

To jest przewaga współczesnych filmów akcji nad dawnymi produkcjami tego typu. Co prawda, niektórzy takie stare filmy akcji oglądają z prawdziwym sentymentem, jednak trzeba przyznać, że pod względem efektów specjalnych nie umywają się one do tego, co jest kinomaniakom oferowane współcześnie, teraz dawne efekty specjalnie czasem po prostu mogą śmieszyć. Choć trzeba też przyznać, że niektóre filmy akcji są doskonale zrobione. Dziś można posłużyć się współczesną techniką, niegdyś stawiano bardziej na pracę kaskaderów. Dlatego może niektóre filmy akcji z dawnych lat są bardziej wiarygodne, lepiej wypadają w nich niektóre efekty specjalne. Nie bez znaczenia jest też sam scenariusz takiego filmu. Trzeba utrzymać dobre tempo od początku do końca. konieczny jest więc odpowiedni punkt wyjścia, który sprawi, ze taki film się będzie dobrze oglądać, z będzie on na pewno nie nudny, tylko wciągający. Takie zresztą jest zadanie filmów tego typu. Jest to rozrywka najczystszej postaci, tutaj nie ma czasu na psychologiczne rozgrywki. Stale musi się coś dziać, takie są właśnie filmy akcji. Dzięki temu widz, który uwielbia tego typu kino, na pewno się nie będzie nudził na takim filmie.

Napisanie scenariusza dobrego filmu akcji jest więc prawdziwym wyzwaniem. Dlatego trzeba na pewno umieć dobrze tym pokierować, by nie było potem problemów z tego typu filmami, które są nudne, a miały być z założenia filmami akcji. Tutaj musi się więc cały czas coś dziać, ale nie może być takiego przesycenia, bo wtedy taki film tak czy inaczej będzie nudny nudy. Musi być to napięcie stopniowane. Akcja też musi być dobrze rozpisana, nie może być tak, ze w końcu staje się ona po prostu monotonna. Bohaterowie np. ciągle uciekają, poza tym nic się nie dzieje.